Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Omezení dopravy po dobu konání OH v Paříži 

01.07.2024

Olympijské a paralympijské hry 2024 se budou konat od 26. července do 11. srpna a od 28. srpna do 8. září 2024.

Posílení konzulární činnosti pro pomoc v nouzi během konání první části OH (do 11. srpna): zástupce lze kontaktovat na adrese velvyslanectví v Avenue Charles Floquet č. 15 v blízkosti Eiffelovy věže (Paris 7) nebo na Rue Bonaparte č. 18 v blízkosti Louvru (Paris 6). Otevírací hodiny pro konzulární pomoc budou každý pracovní den od 9:00 do 17:30 hod. Telefonní linky k dispozici: 0033/144320216 (nebo linky 203/207/208/210) a linka na velvyslanectví 0033/140651301. Po této době se v nouzi můžete obracet na číslo konzulární pohotovosti +420 222 420 222.

Informace též na stránkách https://mzv.gov.cz/

 

Platforma pro vyžádání QR kódu pro přístup do bezpečnostních zón při zahajovacím ceremoniálu OH je aktivní. Pro přístup do oblasti je nutný QR kód s názvem „Pass Jeux“ . QR kódy lze vyžádat pro osoby (zejména pro pracovníky) a vozidla, Typy QR kódů:

Pro pracovníky: 

 • Trvalý (pracoviště se nachází v uzavřené zóně);
 • Dočasné (profesionální činnost vyžadující přístup do zóny ad hoc);
 • Návštěvníci (jediný přístup). 

Pro vydání QR kódu jyou vyžadovány kopie dokladu totožnosti a doklad o vstupu do oblasti (např. potvrzení zaměstnavatele, dodací list atd.). Musí být také uvedeny kontaktní údaje osoby, která žádost podává, držitele průkazu a údaje o společnosti. Jedna osoba může požádat o více QR kódů. 

Pro vozidla: 

 • Přeprava cestujících: vozidla zajišťující přepravu cestujících se zdravotním postižením (mimo taxi ap), včetně přístupu do provozoven přístupných veřejnosti. 
 • Nákladní auta a stěhování: odborná činnost (obchodní, lékařská atd.), přeprava uměleckých děl pro muzea, přeprava finančních prostředků nebo cenností, přeprava nezbytných nebezpečných materiálů (O2, CO2, kapalný dusík, acetylén atd.). 

Pro vydání QR kódu jsou požadovány kontaktní údaje osoby, která žádost podává, a údaje o vozidle, jakož i místu dodání a registrace vozidla. Dále je třeba dodat kopii profesního průkazunebo potvrzení zaměstnavatele. 

Omezení dopravy z důvodu instalace zázemí pro OH:

Oblasti uzavřené pro dopravu od dubna: 

 • Zóna Trocadéro: avenue du Président Wilson byla zjednosměrněna a jižní silnice Place du Trocadéro je uzavřena pro pěší, cyklisty a všechna vozidla. 
 • Zóna Champ-de-Mars: přístup na Place du Général Gouraud je uzavřen. 
 • Zóna Concorde: Severojižní trasy Place de la Concorde a Cours de la Reine jsou uzavřeny pro pěší, cyklisty a všechna vozidla. 
 • Invalidovna: most Alexandre III a třída Gallieni jsou uzavřeny pro automobilovou dopravu (pěší provoz je zachován na chodníku proti proudu od mostu Alexandra III).

Omezení dopravy od 30. května: 

 • Invalidovna: uzavření kruhového objezdu Bleuets de France a zachování obousměrného provozu na rue de Grenelle se zúžením jízdních pruhů. Uzavření podzemního veřejného parkoviště Invalidovny (do 25. září). 
 • Zóna Trocadéro: od 8:00 h dne 31. května uzavření Avenue des Nations-Unies pro motorizovanou a pěší dopravu. 
 • Zóna Concorde: 1. června uzavřena pro provoz vozidel, chodce a cyklisty na celém náměstí Place de la Concorde. Uzavřeno je též veřejné parkoviště Concorde (do 25. září). 
 • Oblast mostu Alexandre-III: 3. června uzavření přístavů Champs-Elysées a Invalides každý den od 6:00 do 00:00 h (levý břeh) a od 7:00 do 18:00 h (pravý břeh). 
 • Zóna Champ-de-Mars: 3. června uzavření některých ulic Champ-de-Mars (včetně avenue Charlese Rislera) pro pěší a cyklisty.

Oblasti jsou přístupné pro potřeby rezidentů, dodávkových vozidel, vozidel pravidelné veřejné dopravy, vozidel údržby a dozoru (průjezd přes detekční místa).

Kolem každého stanoviště konání OH budou zavedeny bezpečnostní zóny, ve kterých budou platná omezení pro silniční dopravu. 

Šedé zóny - oblast protiteroristické ochrany (SILT)

tato zóna bude aktivní nepřetržitě již 8 dní před zahájením OH (D-8). Vstup vozidel do oblasti je zakázán s výjimkou ojedinělých případů a na základě schválené výjimky. Od 26. července 13:00 h již nebude tolerován žádný provoz vozidel s výjimkou bezpečnostních a záchranných složek a mimořádných událostí.

Červené zóny - oblast se zákazem vjezdu vozidel

červené zóny se nacházejí podél Seiny. Aktivní budou 8 dní před začátkem OH (D-8). Vstup vozidel do této oblasti bude až na ojedinělé výjimky zakázán. Pro vstup do červené oblasti nelze získat elektronické povolení, ale neodkladnost vjezdu bude muset být zdůvodněna přímo na kontrolním stanovišti předložením dokladů. Dne 26. července od 13:00 nebude tolerován žádný vjezd vozidel s výjimkou bezpečnostních a záchranných složek a mimořádných událostí.

Pro přístup nákladních vozidel do červené zóny je třeba se předem registrovat v aplikaci Policejní prefektury a získat výjimku. Na základě výjimky pak bude jízda nákladním vozidlům umožněna v předem stanovených časech. 

Pro autobusy bude v červené zóně platit zákaz jízdy.  

https://www.pass-jeux.gouv.fr/

Modré zóny - oblast regulované silniční dopravy

v těchto oblastech bude povolena jízda autobusům a nákladním vozidlům (s výjimkou nebezpečného zboží, které není naléhavé). Vstup do oblasti je tedy třeba zdůvodnit potřebou např. doručování zboží, výkon opravy, stěhování, atd.

Pro vstup do modré zóny není vyžadována registrace ani výjimka. Při kontrole policií bude akceptován jakýkoli legitimní důkaz (doložení adresy apod.). Pro usnadnění kontrol lze využít aplikaci 

 • Itinériz: plánovač trasy - online 15. června; 
 • Numériz: registrace pro přístup do oblasti dodání - online 15. června.
 • K dispozici budou též webináře s návody, jak využívat uvedené nástroje - odkaz pro připojení

Ochranné zóny

Budou aktivní denně v místě konání soutěže 2,5 h před začátkem první události a bude zrušena hodinu po konci poslední události dne.

Bezpečnostní zóny budou aktivovány také během zahajovacího ceremoniálu olympijských her a během silničních závodů, které se budou konat během olympijských a paralympijských her (maraton, para maraton, maraton pro všechny, cyklistika, para cyklistika, triatlon a para triatlon).

Silniční závodní dráha bude vyhrazena pro průchod běžců během tréninkových a soutěžních dnů. Budou také zřízena místa pro přecházení, která umožní bezpečných přechod trasy.

Odkazy s dalšími informacemi:

Interaktivní dopravní mapa je k dispozici ve francouzštině a angličtině:

Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.