Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Shell ukončí prodej CNG a vodíku na čerpacích stanicích v regionu DACH do konce roku 2025

02.05.2025

Společnost Shell oznámila, že postupně ukončí prodej stlačeného zemního plynu (CNG) a vodíku (H₂) na svých čerpacích stanicích v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Tento krok bude realizován postupně a prodej bude zcela ukončen do konce roku 2025.

Rozhodnutí je výsledkem strategického přehodnocení investic v oblasti mobility a zaměření se na oblasti s vyšším potenciálem růstu a širším uplatněním v rámci dekarbonizačních cílů. Shell i nadále podporuje přechod na udržitelnou mobilitu a bude se soustředit na rozvoj elektromobility a další nízkoemisní technologie.

Zákazníci budou o jednotlivých změnách na konkrétních čerpacích stanicích informováni v dostatečném předstihu. Shell zároveň zajistí hladký přechod pro všechny dotčené partnery a zákazníky.

Zdá se, že používáte prohlížeč, jenž nepodporuje moderní technologie pro zobrazování obsahu na webu. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, jenž dnešní standardy splňuje.